Vítáme novou vedoucí pro práci s mládeží Ackermann-Gemeinde!

11.07.2024

Naše sesterská organizace Ackermann-Gemeinde získala novou pracovní posilu, vedoucí pro práci s mládeží Inu Ringer. Dovolte nám sdílet její úvodní slovo, jímž se představuje.

Jsem velmi ráda, že mohu být součástí Ackermann-Gemeinde a že mohu přispívat zejména k vzdělávací činnosti pro mládež. Narodila jsem se v idylickém městečku Rüdesheim am Rhein. Studium mě pak zavedlo do Kaiserslauternu v Falci, kde jsem vystudovala integrativní sociální vědy se specializací na vzdělávání dospělých.

Po ukončení studia jsem pracovala jako referentka pro vzdělávání mládeže v Saarbrückenu. Zaměřovala jsem se na mezinárodní dobrovolnické služby, inkluzi a ochranu klimatu v sociálních institucích. Tato činnost mi přinesla cenné zkušenosti a poznatky z oblasti mezinárodní práce s mládeží i politické a sociální práce, které bych nyní ráda s nadšením přenesla do své nové pozice.

Zvláště se těším na zintenzivnění vzdělávací práce s mládeží v česko-německém prostoru. Tato nová výzva mi nabízí příležitost dále rozšířit své znalosti a dovednosti v mezinárodním kontextu. Těším se také, že budu moci lépe poznat krásné Bavorsko a seznámím se s místní kulturou a komunitou.

Je pro mě velkým potěšením a ctí stát se součástí Ackermann-Gemeinde. Jsem přesvědčena, že tato nová role s sebou přinese mnoho vzrušujících a obohacujících zážitků i zajímavých osobností.

Těším se,

Ina Ringer